Przestronne mieszkanie/wiele możliwości/blisko Man

Mieszkanie na sprzedaż
200 000 PLN, Pow. 40,75 m2
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Mieszkanie
Powierzchnia:
40,75 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
1
Lokalizacja:
Łódź Bałuty , Zachodnia
Piętro:
6 na 7
Numer oferty:
SSN777155
Cena za m2:
4907.98 PLN
Jeśli myślisz o przestronnym mieszkaniu z wybitną lokalizacją to mamy to!

Zachodnia 27 to
adres który spełnia większość wymagań.
-Mieszkając w tym miejscu zaoszczędzisz setki PLNów na paliwo gdyż wszystkie autobusy i tramwaje znajdują się obok budynku.
-Wypad ze znajomymi na piwko czy prosecco? żaden problem z Manufakturą za oknem i Piotrkowską w odległości 1 km (pod warunkiem że minister pozwoli:)
-Zakupy? Wszystkie rodzaje sklepów i marketów w promieniu 800 metrów.
-Spacery i poranne przebieżki? Wystarczy przejść przez skrzyżowanie aby znaleźć się w Parku Staromiejskim.

Co do mieszkania to znajduje się ono na 6 piętrze w 7mio piętrowym bloku z cegły. Wymaga delikatnego liftingu, jednak na pewno będą i tacy którzy chcieliby wyremontować całość po swojemu.

Budynek przeszedł pełną termomodernizację i zostały w nim wyremontowane klatki schodowe tak więc klimatu "starych bałut" tutaj nie uświadczycie :)
Oczywiście do dyspozycji mieszkańców są windy natomiast zapaleni sportowcy nie mają przymusu z nich korzystać.

Na koniec standardowo trochę historii...
Jak wiadomo nasze miasto kojarzy się między innymi z Manufakturą która miano największego centrum handlowo, usługowo rozrywkowego uzyskała w 2006 roku. Ale czy wiesz co mieściło się tutaj wcześniej?

W pierwszej połowie XIX wieku Łódź wyrastała na mapie Europy jako bawełniana potęga między innymi za sprawą Izraela Poznańskiego.
Parcelę pod budowę zakładu Poznański zakupił w 1871 roku, po zachodniej stronie „Nowego Miasta”, wzdłuż ul. Ogrodowej.
Do końca XIX wieku powstał tu blisko 30-hektarowy kompleks, na którym znajdowały się tkalnie, przędzalnia, bielnik i apretura, farbiarnia, drukarnia tkanin i wykończalnia, oddział naprawy i budowy maszyn, ślusarnia, odlewnia i parowozownia, gazownia, remiza strażacka, magazyny, bocznica kolejowa oraz kantor fabryczny, pałac fabrykanta i budynki mieszkalne dla robotników. Wizytówką kompleksu była pięciokondygnacyjna przędzalnia bawełny z czerwonej nieotynkowanej cegły wzdłuż ul. Ogrodowej (obecnie hotel Andels), powstała w latach 1877-1878.

W okresie międzywojennym dyrektorem fabryki był Józef Wolczyński, jedna z najbardziej znaczących postaci życia społeczno-towarzyskiego międzywojennej Łodzi, a w latach 30. Stefan Lamprecht. Przy fabryce działał klub sportowy IKP Łódź, który wychował m.in. wielu utytułowanych polskich bokserów.

Oczywiście długo można by było rozpisywać się o bogatej historii naszego miasta natomiast mam nadzieję ,że choć w minimalnym stopniu zachęciłem Cię do tego aby na tym nie poprzestać. 

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta zadzwoń i nie pozwól aby inni Cię uprzedzili
Nieprawidłowy adres E-mail
.