INWESTYCJA dla dewelopera - 51 mieszkań

Obiekt na sprzedaż
4 500 000 PLN , Pow. 2 804,83 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Komercyjny
Powierzchnia:
2 804,83 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
51
Lokalizacja:
Borne Sulinowo , Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Piętro:
3 na 3
Numer oferty:
SSN258038
Cena za m2:
1 604 PLN
Borne Sulinowo położone jest nad jeziorem Pile w zielonej otulinie lasów w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, przy historycznym założeniu budynków koszarowych.
Lokalizacja nieruchomości mieści się w samym centrum miasta, gdzie blisko jest do szkoły, sklepów, przychodni, ale także w pobliżu są parki i tereny zielone.
Liczne atrakcje krajobrazowe, a w szczególności podwodny las, skłoniły miasto do stworzenia turystyczno - spacerowego szlaku liczącego 13,5 km. Tutejsze lasy, jeziora, rzeki, szlaki pozwalają spędzić bardzo aktywnie i różnorodnie czas.
W najbliższym sąsiedztwie znajdują się również inne zbiorniki wodne: m.in. Jezioro Dołgie i jezioro Śmiadowo, nad którymi są pola biwakowe, plaże a także ośrodki i pensjonaty wypoczynkowe.

Łączna powierzchnia działki - 4488m2
• Dla nieruchomości zostało przeprowadzone postępowania administracyjne polegające na uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na przebudowę z rozbudową oraz zmianą sposobu użytkowania trzech budynków mieszkalnych (koszarowych) na budynek mieszkalny wielorodzinny z usługą oraz wykonanie urządzeń budowlanych. Decyzja jest uprawomocniona.
• W budynku w wyniku przebudowy zostało zaprojektowanych 51 lokali mieszkalnych i 2 lokale usługowe.
• Powierzchnia użytkowa mieszkań i usług = 2307,06m2
• Do sprzedaży 100% udziałów w celowej sp. Zo.o. , która jest właścicielem nieruchomości oraz posiada prawa autorskie do projektu budowlanego razem z prawomocnym pozwoleniem na budowę.
• Ochrona zabytków. Budynki położone są w strefie „B” ochrony konserwatorskiej układu urbanistycznego oraz oznaczony jako posiadający wartości zabytkowe.
Stan techniczny 
Wszystkie elementy budynków jak, ściany konstrukcyjne, stropy, nadproża i fundamenty są w dobrym stanie technicznym i stanowią jedna całość konstrukcyjną, nadają się do planowanej przebudowy. Przewidziane roboty budowlane nie spowodują pogorszenia się stanu technicznego obiektu.
Projektuje się dowiązanie do istniejącego wieńca żelbetowego nowej konstrukcji balkonów w formie płyt żelbetowych wylewanych na mokro, opartych na słupach z cegły ceramicznej pełnej. Słupy wykonane zostaną na nowym fundamencie przy budynku.
Nieruchomość:
Działka jest płaska, z nieznacznym spadkiem terenu w kierunku zaplecza, ma regularny kształt prostokąta.
Są to 3 budynki pokoszarowe wybudowane w 1936 r. Są to obiekty dwukondygnacyjne, częściowo podpiwniczone z dachem stromym o konstrukcji drewnianej. Więźba dachowa została już wyremontowana i przebudowana w celu uzyskania lukarn dla mieszkań na poddaszu. Przykrycie dachu zostało całkowicie wymienione na nowe. Konstrukcja budynku tradycyjna. Budynki stanowią jedną formę architektoniczną, posiadają wspólne elementy konstrukcyjne jak strop, dach, przegrody i elewację. Ściany murowane z cegły pełnej, stropy ceramiczne Ackermana. Budynki nie były użytkowane od 1992 r. Nieruchomość posiada dostęp do dróg publicznych, wejścia do budynków są pośrednio z terenu utwardzonego chodnika miejskiego przyległego do elewacji frontowej i bocznej budynku. Zgodnie z definicją zawartą w planie miejscowym jako elewację frontową, ustalono elewację południowo-wschodnią, przy której realizowany jest wjazd i wejście na działkę.
Bilans terenu:
Pow. Działki - 4488,60m2
Powierzchnia zabudowy - 1223,39m2 - 27,25% (pow. działki)
Wskaźnik zabudowy Wz= =27,25%
Powierzchnia zabudowy na działce stanowi 27,25% zabudowy i jest powierzchnią zgodną z zapisami planu
Pow.zieleni. 4488,60-1223,39-12,61-159,86=3092,74m2
Pow.zieleni= =68,90>30% - (jest zgodna z planem)
Uzbrojenie terenu:
PRZYŁĄCZE WODOCIĄGOWE
PRZYŁĄCZE KANALIZACYJNE: istniejące przyłącze - wymaga konserwacji do miejskiej sieci kanalizacyjnej
PRZYŁĄCZE KANALIZACJI DESZCZOWEJ: projekt nowego przyłącza po istniejącej trasie PCV Ø 160 do istniejącej sieci w działce drogowej
PRZYŁĄCZE DO SIECI CIEPŁOWNICZEJ: nowoprojektowane przyłącze
PRZYŁĄCZE DO SIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ: istniejącej, wymaga konserwacji - zgodnie z warunkami technicznymi zaprojektowano instalację elektryczną od istniejącego złącza kablowego znajdujących się w ścianie zewnętrznej budynków.
Warunki gruntowo - wodne:
Grunt w miejscu projektowanych fundamentów jest piaszczysto - żwirowy nadający się do bezpośredniego posadowienia tarasów. Warstwy gruntowe występujące przy budynku są jednorodne oraz równoległe do poziomu posadowienia budynku. Badania gruntu przeprowadzone na działce za pomocą bezpośredniego wykopu ręcznego wykazały, że występują proste warunki gruntowe (humus, piaski drobne i piaski gliniaste), a budynek koszarowy objęty rozbudową i przebudową należy do pierwszej kategorii geotechnicznej. Na wodę gruntową do głębokości poniżej posadowienia ław fundamentowych nie natrafiono. W związku z tym wszystkie parametry przyjęte w projekcie pozostają bez zmian
Projektowana inwestycja:
Projektowana inwestycja uzyskała decyzję o pozwoleniu na budowę polega na rozbudowie i przebudowie 3 istniejących budynków pokoszarowych na budynek mieszkalny wielorodzinny. Budynki stanowią jedną całość, posiadają wspólne elementy konstrukcyjne, dach, przegrody, elewację. Są obiektem dwu-kondygnacyjnym z poddaszem oraz dachem stromym, czterospadowym. Budynki są częściowo podpiwniczone.
Rozbudowa budynków polegać będzie na budowie zewnętrznych tarasów i balkonów ze słupami dla oparcia wsporczego dla balkonów na I piętrze, zamiast okien będą osadzone drzwi balkonowe. Projektowane jest również częściowego odspojeniu gruntu wraz z wybudowaniem murów oporowych w celu wykorzystania części podpiwniczenia na lokale mieszkalne oraz podbicie fundamentów w miejscach pogłębiania piwnic.
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
• Powierzchnia użytkowa - 2307,06m2
• Powierzchnia piwnic lokatorskich - 125,02m2
• Powierzchnia komunikacji wew. - 370,70m2
• Pow. tarasów zew. balkonów - 159,86m2
• Kubatura budynku - 12852,87m3
• Wysokość budynku - 11,97m (bez zmian)
• Powierzchnia całkowita - 2804,83m2
STRUKTURA LOKALI MIESZKALNYCH
1 pokoje - 4 mieszkania - 7,8%
2 pokoje - 42 mieszkania - 82,4%
3 pokoje - 5 mieszkań - 9,8%
RAZEM - 51 mieszkań -100,00%


Doskonała Inwestycja dla dewelopera.
51 mieszkań 
Kupując inwestycję, kończąc już gotowy projekt zyskujesz kilka milionów.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą.

Nieprawidłowy adres E-mail
.